вівторок, 6 березня 2018 р.

Ad Astra - секретна приватна школа Ілона Маска

На останному міжнародному економічному форумі в Давосі засновник великої торгівельної імперії Джек Ма один із своїх виступів присвятив розвитку освіти. І дивним було у цьому виступі те, що він не просто пропонував, а закликав відійти від сучасної системи освіти як застарілої. І цей заклик стосувався всіх країн без вийнятку. Джек Ма наголошував на тому, що до 2030 року більшість процесів виконуватимуть роботи і розроблятиме все це штучний інтелект, який на сьогодняшній час досить високо розвинений. І ми не можемо конкурувати з машинами. А чому ж навчати дітей в школі??? Виявляється, що вічним цінностям - ЦІННОСТІ, ВІРА, НЕЗАЛЕЖНІ ДУМКИ, РОБОТА В КОМАНДІ, ТУРБОТА ПРО ІНШИХ - саме це відрізняє нас від машин
Знання шкільних предметів НЕ НАВЧАТЬ ЦЬОГО!
І на думку Джека Ма, ми повинні навчати дітей різним видам спорту, музиці мистецтву, живопису - адже люди всі різні. І все, що ми навчаємо наших дітей має відрізнятися від машин.
Дивний заклик, але...

Ілон Маск, без сумнівів, є однією з найбільш неординарних особистостей сучасності. З юнацьких років Маск методично заробляв свої статки на революційних ідеях, які з кожним роком ставали все більш масштабними. Сьогодні в числі найзнаменитіших його проектів - компанія з виробництва електромобілів Tesla, приватна космічна компанія SpaceX і компанія-оператор енергетичних рішень SolarCity. В кінці 2016 року Ілон Маск також заснував бурильно-будівельну компанію The Boring Company, завданням якої стане розробка величезних тунелів для позбавлення великих міст від дорожніх пробок, а також реалізація іншої приголомшливою ідеї - запуску надшвидкісних поїздів Hyperloop (ця компанія буде працювати і в Україні, будуючи надшвидкісну дорогу).

Однак, серед ініціатив Маска є і не настільки знаменитий, а скоріше навіть секретний проект - приватна дитяча школа, яку підприємець побудував для своїх п'ятьох синів: близнюків, які народилися в 2004 році, і трійнят, народжених в 2006 році.
Ідея створення приватної школи виникла в 2010-му, коли Маск зіткнувся з питанням шкільної освіти для своїх дітей. Очікування Ілона на той момент не задовольняли ні престижні приватні ні громадські школи - сама модель освіти, яка використовується практично всіма шкільними закладами США, була на думку Маска застарілою.

Традиційні школи індустріального століття схожі на освітні фабрики, де всі діти вчать одні і ті ж дисципліни в один і той же час, незалежно від будь-яких індивідуальних особливостей. Однак, чи буде працювати подібний підхід в інформаційну епоху? П'ятирічні діти, які сьогодні йдуть в дитячий садок, до 2030 року надійдуть до університету, а свідому частину свій професійної кар'єри проведуть і зовсім в середині XXI століття. Чи зможе сьогоднішня освітня система залежить в них хоч трохи корисні навички, які будуть потрібні їм в 2030-2050 роках?

Як і слід справжньому підприємцю, Ілон Маск взявся за пошуки відповідей на ці питання і в 2014 році відкрив свою власну школу, для якої було вибрано досить символічну назву - Ad Astra, що в перекладі з латинської означає «до зірок».

середа, 7 лютого 2018 р.

Український стартап від громадської спілки "Освіторія", яка займається освітньою реформою в Україні.
Доступні з української мови та літератури, англійської, математики та історії України. Є відеолекції (117), тести, матеріали для самопідготовки та вебінари із викладачами.Активісти та викладачі організації вирішили створити ці курси після того, як допомогли підготуватися до ЗНО дітям з чернігівського інтернату й були вражені результатами (як по скайпу за короткий час цим дітям вдалося поступити до Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана).

Цей освітній портал пропонує найбільшу кількість безкоштовних онлайн-курсів із підготовки до ЗНО.
Тут є такі дисципліни: українська мова та література, історія, географія, біологія, хімія, іноземні мови та математика.
Також додатково тут є відкриті онлайн-курси з історії, права та німецької мови.


ЗНО-2018: Для вступників запустили мобільний додаток і безкоштовний сайт підготовки

6 лютого стартувала реєстрація на ЗНО-2018
Для вступників створили мобільний додаток та онлайн-платформу з підготовки до тестування.
Вступники можуть скористатися мобільним додатком "Моє ЗНО".
Основні функції додатка
• інформування про місце та час проведення тестувань з обраних предметів;
• імпорт розкладу ЗНО до календаря мобільного пристрою;
• нагадування про наближення дня тестування;
• найактуальніші повідомлення;
• інформування про результати ЗНО;
• перегляд результатів ЗНО за минулий рік.


Додаток можна завантажити за посиланням: Google PlayAppstore.
Крім того, для підготовки до ЗНО було запущено онлайн-платформу BeSmart.
На платформі BeSmart представлено підготовчі курси з української мови та літератури, математики, історії України, англійської мови, фізики, хімії, географії та  біології.
Кожен курс складається з навчальних модулів, розроблених за програмою ЗНО, та містить відеоуроки (понад 2 тисячі), конспекти, тести (понад 20 тисяч), тренажери.